Fájó vereség hazai pályán

Létrehozás: 2022. Sep. 13. - 12:08

Több gólos vereséget szenvedett a devecseri férfiak a megyei I. osztályú labdarugó bajnokságban, női csapatunk Gyulafirátótról kettő ponttal tértek haza.

A tavalyi bajnok érkezett a devecseri küzdőtérre szeptember 10-én. A szombati találkozón az Úrkútiak már a 6. percben beköszöntek a Szpari kapujába. A hazaiak az első játékrészben még jól küzdöttek, dacára a vendégek állandó támadásaira, de a fiaink elsősorban a játékvezetői ítéletekkel voltak elfoglalva, sokszor nem is figyeltek a játékra. A második félidő is úrkúti góllal kezdődött, ami után csapatunk teljesen összeomlott. Nem segítette a védekezésünket Keringer Máté második sárgalapja sem. A tíz emberre fogyatkozó Devecser még így is tudott kialakítani helyzetet a vendégek kapuja előtt, de gólra már nem futotta. Nem úgy az úrkútiak részéről: a találkozó kilenc gólos vereséggel zárult.

A vereségnek köszönhetően Devecser jelenleg a bajnokság nyolcadik helyén áll.

Az utánpótlásunk Horváth Bálint góljával a 3. percben megszerezte az Úrkút ellen a vezetést. Sajnos a folytatás már nem volt ilyen fényes a fiatalok számára, mivel a vendégek három góllal válaszoltak a devecseri találatra. A tabellán jelenleg csapatunk a hatodik helyen van.

Női csapatunk szombaton Gyulafirátóton folytatta a bajnokságot. A tornán mindhárom mérkőzés 0:0-s döntetlennel zárult. Szeptember 18-án a hármas torna Devecserben kerül megrendezésre délelőtt 10 órától. Devecser a három csapatos bajnokságban három ponttal a második helyen van.

Megyei férfi I. osztály:

Devecser - Úrkút              0:9 (0:1)

utánpótlás:         1:3  (1:2)

Megyei női bajnokság:

Gyulafirátót - Devecser 0:0 (0:0)

PELC – Nyárád - Devecser            0:0 (0:0)

Az U16-os csapatunk is nagyarányú vereségbe szalad bele a hétvégén a nagy múltú és sokkal nagyobb osztályban lévő Veszprém FC csapata ellen. U14-eseink is Veszprém ellen játszottak. A megyeszékhelyen kevesebb góllal, de kikaptak. Igaz, a srácok az első félidőben még jól tartották magukat, hiszen addig csak egy találattal volt jobb a Veszprém FC.

Megyei U16 Nyugat

Devecser - Veszprém FC USE „A”             2:22 (2:9)

Megyei U14 Nyugat

Veszprém FC USE - Devecser                     5:0 (1:0)

A hétvégén első alkalommal játszik itthon a devecseri női csapat. A mérkőzések szeptember 18-án 10 órától lesznek megtartva.