Győzelem Ajkán

Létrehozás: 2022. Sep. 19. - 13:57

A megyei I. osztályban szereplő férfi csapatunk győzelemmel zárta a hétvégét, a hölgyek devecseri tornája nem volt sikeres.

Három pontot hoztak haza a férfiak az Ajka Kristály pályájáról a hétvégén. A mérkőzés nem kezdődött jól számunkra. A 24. percben Gergócs Mátyás találatával előnyre tettek szert a tósokiak. A szünetre már 1:1-es döntetlennel mentek be az öltözőbe a csapatok, köszönhetően Király Lajos góljának a 30. percben.

A második félidőben már a devecserieknek állt a zászló. Az 54. percben Korpos Tibor, a 64. percben Sipos Felícián volt a szerzett gólt csapatunknak.

Csapatunk a bajnokság ötödik helyén áll.

Az utánpótlásunk győzelmet eresztett ki a kezei közül. A félidei egy gólos vezetést követően a második fékidőben növelni tudták a fiatalok az előnyöket, de a mérkőzés 2:2-es döntetlennel zárult. A devecseri gólszerzők: Orsós Benjamin és Juhász Gergő.

Női csapatunk vasárnap városunkban szerepelt. A legutóbbi torna tapasztalata alapján a PELC-Nyárád a devecseri tornára erősítéssel készült, így nem volt meglepő, hogy esélye sem volt a női csapatunknak a győzelemre, vagy éppen a pontszerzésre. A Gyulafirátót ellen kiálló fiatal és újoncokból álló gárdánk egy büntetőnek köszönhetően elvesztette a mérkőzést.

Megyei férfi I. osztály:

Ajka-Kristály – Devecser               1:3 (1:1)

utánpótlás:                        2:2  (0:1)

Megyei női bajnokság:

Devecser- PELC – Nyárád             0:2 (0:1)

Devecser - Gyulafirátót                0:1 (0:0)

Az U16-os csapatunk Orsós Sebastian mesterhármasával és Boros Sebastian, illetve Vaspöri Kevin góljaival megérdemelten nyert Szentantalfán. U14-eseink mérkőzése a Balatonfüred ellen elmaradt. Legközelebb szeptember 29-én játszanak fiataljaink hazai pályán a Tótvázsony ellen.

Megyei U16 Nyugat

Szentantalfa – Devecser               1:5 (1:3)

Megyei U14 Nyugat

Devecser -  Balatonfüred              elmaradt

A következő fordulóban a megyei I. osztályú bajnokságban Devecser ellenfele hazai pályán a Tihany lesz.

Következő hét mérkőzései:

2022. szeptember 21., szerda

16:00     Devecser - Ugod

2022. szeptember 24., szombat

14:00    Devecser - Tihany                                                                                                                                                                Megyei I. osztály, U-19

16:00    Devecser - Tihany