Óévbúcsúztató és újévköszöntő


Advent negyedik vasárnapján városunkban a templom melletti téren felállított adventi koszorún kigyúlt Isten szeretetének és békéjének üzenetét hordozó negyedik láng, melyet Ferenczi Gábor polgármester és Papp Lászlóné gyújtottak meg. A rendezvény a művelődési központban folytatódott, ahol a Nők Devecserért csoport forró csokival, sült gesztenyével a művelődési központ dolgozói forralt borral és adventi műsorokkal várták a város lakóit.
December 15-én Devecser Város Önkormányzata, a Devecseri Szociális Alapszolgáltatási Központ és a Devecseri Kastélykönyvtár és Művelődési Központ „Idősek Karácsonya” program keretében ünnepségre hívta városunk 70 év feletti lakóit. Az Idősek Karácsonya rendezvényt, 2016-ban indította útjára az önkormányzat. Az idei eseményen Baráth Szilvia a Devecseri Kastélykönyvtár és Művelődési Központ munkatársa köszöntötte a megjelentek, majd Ferenczi Gábor polgármester osztotta meg ünnepi gondolatait. A beszédet követően az Orfeum Operett Musical Társulat adott elő színvonalas műsort.
December 14-én tartotta a Devecseri Zeneiskola a Karácsonyi koncertjét. A műsorban felléptek a zeneiskola növendékei és tanárai.
A devecseri iskola hosszabb kihagyás után újra megrendezte az „Advent Fényei” Művészeti Fesztivált. Az iskola kiemelt figyelmet fordít a hagyományőrzésre, tehetséggondozásra, így a fesztivál kimondott célja, hogy a térségben élő gyerekek számára lehetőséget biztosítsunk a tehetségük megmutatására. A sok évre visszatekintő térségi rendezvény újdonsága, hogy idén lehetőséget adtak felnőttek bemutatkozására is. A rendezvényt Kurdi Róbert karácsonyváró dallamokkal nyitotta meg, majd a versenyzők ének, és színpadi produkció, kategóriákban mérették meg magukat.
Devecser adventi koszorúján fellobbant a harmadik gyertya lángja. A kedvezőtlen időjárás miatt a devecseri fúvósok dallamai a templom falai közt csendültek fel. Ünnepi beszédet Nyárs Hajnalka alpolgármester mondott, aki kiemelte, hogy “életünk akkor lesz áldott, boldogsággal telt, ha az örömöt és világosságot mindig megteremtjük családunknak és magunknak!Mindannyiunknak erős, fényes, égőt kell létrehozni, hogy egymást kézen fogva, égősorként könnyebb legyen bevilágítani a világot, hogy az öröm, a mindennapok, otthonunk fénye legyen.