Hét (kilenc) gól, hat pont

Létrehozás: 2022. Nov. 15. - 08:19

A megyei bajnokságban kettő mérkőzés is várta a devecserieket. A Spari kettő győzelmével hat pontot szerzett Fűzfőn és a hazai pályán Várpalota ellen, így a bajnokságban jelenleg a hatodik helyen áll.

Az elhalasztott fűzfői mérkőzésen jobban kezdtek a vendéglátók, már a 3. percben vezetést szereztek. A devecseri védelem ezután Nagy Szabolcs közreműködésével öngólt szerzett, és csak a 27. percben sikerült szépíteni Sípos Felícián találatával.

A második félidőben Paksai Márk kiegyenlített, de ismét öngólt hozott össze a Spari: Keringer Máté talált a saját kapujába. Sáringer Dávid mentette meg a mérkőzést a 73. és a 84. percben, kettő gólt szerezve és megfordítva a meccs állását. A végeredmény 4:3 lett a Devecser javára. A felnőtt csapatunk teljesítménye azért is figyelemre méltó, mert Fűzfőn csere nélkül játszották végig a mérkőzést.

Ilyen előzmény után hazai pályán fogadta a Spari a Várpalotai Bányászt november 12-én. A mérkőzést most a devecseriek kezdték jobban, a 24. percben Kiss László szerezte meg az első gólunkat. A második félidőben Korpos Tibor a 71., míg Sáringer Dávid a 78. percben talált be a Bányász kapujába. A hazai kispadon ugyan ketten ültek, de cserére nem került sor a mérkőzés során.

Az utánpótlásunk a várpalotai fiatalok ellen vereséget szenvedtek. A félidőben ugyan még 1:1-es döntetlen volt az állás, de a mérkőzés végén már 4:1-es győzelemmel mehettek haza a vendégek.

Megyei férfi I. osztály:

Fűzfő – Devecser                            3:4 (2:1)

Devecser - Várpalota                     3:0 (1:0)

utánpótlás:                        1:4  (1:1)

Az U16-os csapatunk Sümeg ellen lépett pályára Devecserben. A vendéglátók góllal kezdték a mérkőzést, de a továbbiakban nem bírtak a csatársorunkkal. A félidőben még 3:3-as állást mutatott az eredményjelző, de Boros Szebasztián, Horváth Bálint, Forgács Dominik és Bogdán Adrián 1-1, míg Orsós Szebasztián 4 gólt szerzett, így biztosítva be a győzelemmért járó három pontot.

A csapat a bajnokságban az ötödik helyen található meg.